Tlakové mycí stroje

V této kategorii vám nabízíme ucelený sortiment výrobků firmy Nilfisk-Alto (dříve WAP), z kterého si vybere i nejnáročnější zákazník. Výrobky této firmy, vynikají svou dlouhou životností a spolehlivostí.

Vstup na stránku tlakové myčky bez ohřevu
Vstup na stránku talkové myčky s ohřevem
Vstup na stránku talkové myčky hobby
   
         


Tlakovky, Wapky

Pro tlakové mycí stroje se v našich zemích vžil zlidovělý název wapka, neboť v minulosti byl jediným známým a dováženým tlakovým strojem výrobek firmy WAP Reinigungssysteme GmbH.

V těchto strojích se voda dostává do tlakového čerpadla, která je pak pod tlakem vyháněna přes tlakovou pistoli a trysku směrem k čištěnému povrchu. Čerpadlo pohání většinou buď elektromotor, případně motor s pohonem na naftu nebo benzín. Dosahovaný tlak bývá běžně v rozmezích 100 - 180 barů, výjimkou dnes není ani tlak 250 barů.

Velmi důležitým faktorem pro posouzení čistícího účinku  je i množství vody, které při tom konkrétním tlaku je čerpadlo schopné dodat.  Běžnou výbavou těchto strojů  jsou kromě trysek s plochým paprskem (tzv. špachtlí) i trysky s rotačním paprskem, pro které se vžil název TURBO-kladivo nebo krátce „rotačka“. Jedná se o prostorový (kuželový) paprsek, který se získá z rovného paprsku, který je stranově vychylován a časově zadržován. Takový paprsek má sice až 10x vyšší čistící účinek než běžný plochý, ale nelze jej použít universálně na všechny čistící práce.

V  zásadě jsou dva typy tlakových strojů a to studenovodní a horkovodní. Do studenovodních strojů je možné přivést z vodovodního řadu vodu až 60 st.C teplou, voda se však již dále neohřívá. Horkovodní wapky si vodu ohřívají buď naftovým hořákem pomocí tzv. topného hada a nebo elektricky jako např. v bojleru. Teplota výstupní vody/páry pod tlakem může dosáhnout i teploty až 140 st.C.

Běžným příslušenstvím tlakových mycích strojů bývají trysky s různým stupněm úhlu výstupního paprsku (0,15,30,45,60,75), rotační a úhlové trysky, teleskopické nástavce, rotační a ploché kartáče, nástavce na mytí podvozku, napěňovače pro  aktivní pěnu, adaptery pro čištění podlah, pískovačky, adaptery na čištění potrubí různých délek a mnoho dalšího příslušenství pro speciální práce.

Průmyslové vysavače NBS
Zpět na úvod Akční nabídka Novinky Poslat E-mail Kontaktní informace Vstup do elektronického obchodu
Podlahové mycí automaty, vysokotlaké mycí stroje, parní čističe, extraktory
Čisticí a mycí prostředky pro denní i generální úklid, průmyslové čističe mastnot
Jsme obchodním zástupcem pro výrobce Everstar, který dodává na náš trh čisticí a mycí prostředky vysoké kvality za rozumnou cenu.
Podlahové mycí automaty, extraktory, jednokotoučové mycí stroje
Čističe obuvi a podrážek  pro kanceláře i průmysl
Podlahové automaty, vysavače, extraktory
Německý výrobce mopovacích, manipilačních a úklidových vozíků s dlouholetou tradicí
Tuzemský výrobce mopovacích, manipilačních a úklidových vozíků
Mycí,  úklidová a čisticí chemie, polymerové vosky
Italský výrobce úklidových a manipulačních vozíků, širokého sortimentu
Veškeré profi nářadí na mytí prosklených ploch, a mytí ve výškách
Ostatní sortiment